niedziela, 28 września 2014

Zarzuty od FBI przeciwko Apple i Google!

Bezpieczeństwo to rzecz raczej względna, ale bardzo potrzebna. W dobie dzisiejszych czasów, praktycznie wszędzie jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Zwłaszcza jeśli chodzi o środowisko elektroniczne. Firmy takie jak Apple czy Google, postanowili wreszcie solidnie wziąć się za zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom. To się jednak komuś nie spodobało...


Takie poczynania nie spodobały się służbom śledczym FBI. Ich zdaniem, szyfrowanie danych na urządzeniach takich jak smartfony czy tablety, mogą tylko pomóc terrorystom czy porywaczom. Albowiem, Apple w ostatnim iPhone'ie wprowadziło kilkoro istotnych zmian w zabezpieczeniu zawartości swojego urządzenia. Miało to udowodnić, iż nie ma zamiaru pomagać żadnym służbom w "wyciąganiu" danych użytkownika z jego smartfonu/tabletu. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

To się jednak bardzo nie spodobało FBI, które obrało sobie za cel, inwigilację posiadaczy smartfonów. Podobne zarzuty stawia twórcy Androida - Google, który podobne walory bezpieczeństwa zamierza umieścić w nadchodzącym nowym OS-ie Android "L". Zagłębiwszy się jeszcze bardziej w strukturę Androida, można odnaleźć pewne opcje umożliwiające ochronę naszych danych na urządzeniu. Tylko, że są one skrzętnie poukrywane.

BGR