środa, 3 września 2014

Microsoft znosi limit transferu danych w usłudze OneDrive!

Popularność hostingu wszelakiego rodzaju plików w chmurze, sięga coraz to wyżej i wyżej. Niedługo okazać się może, że nawet komputer nie będzie musiał posiadać dysku fizycznego, a przynajmniej pojemnego. Wystarczy tylko dobre łącze i oczywiście dobra usługa.
Do tego drugiego przydać się może wzbogacona o nowe możliwości usługa OneDrive od Microsoftu. Wierząc użytkownikom portalu Reddit, można przyznać, iż dawne ograniczenie, które przeszkadzało w przesyłaniu plików większych niż 2 GB przestało właśnie istnieć! Odkryła to jedna osoba, ale po chwili okazało się, że niektórzy mają możliwość przesyłania większych plików, a niektórzy nie. Co na to wielki brat zza Oceanu?

Potwierdza całe zdarzenie. Okazuje się bowiem, że oni sami mieli zamiar przekazać tę nowinę światu, ale nie wszystko mieli jeszcze dopięte na ostatni guzik. Stąd też to, że tylko co poniektórzy  mają możliwość upload-owania takich plików. Obecnie można "wrzucić" plik o rozmiarze 5 GB, ale nie wiadomo do końca, czy MS postawi kolejne ograniczenie. Tymi zmianami, gigant ma na celu zwiększenie popularności swej usługi, która i tak jest na imponującym poziomie. Obecnie bowiem, możemy zakupić abonament za 42,99 zł, w którym otrzymujemy dostęp do dysku w chmurze na poziomie 1 TB. Dodatkowo otrzymujemy pakiet Office 365 za darmo. Czyż nie jest to wystarczająco korzystna oferta? Przynajmniej na tyle, by zmusić konkurencję do jakichś obniżek.

TNW