czwartek, 14 listopada 2013

Serwis społecznościowy Snapchat miał zostać kupiony przez... Facebook'a...

Miał, gdyż do transakcji nie doszło. Powodem był brak zgody właścicieli owego portalu na sprzedaż ich dzieła. Jest czego żałować, bowiem firma Zuckerberga proponowała... 3 mld USD!

Sukces jaki został osiągnięty przez ów portal społecznościowy jest dosyć niezły. Wszystko za sprawą sposobu publikowania/dzielenia się informacjami przez ludzi, a konkretniej mówiąc, dzięki oryginalnemu sposobowi publikowania. Na Facebook'u zazwyczaj gdy coś udostępnimy, to jest to cały czas wyświetlane na naszej tablicy.

Inaczej sprawa się ma u konkurenta. Publikowana przez nas treść jest dostępna do wglądu publicznego tylko przez jakiś czas. Ten sposób bardzo przypadł młodym ludziom do gustu, gdyż nie chcą by zdjęcia z ostatniej mocno zakrapianej imprezy zostały w końcu odkryte przez przypadek przez niepowołane osoby - czyt. rodzicie. Mark Zuckerberg tak bardzo zainteresował się tym pomysłem, że postanowił wykupić firmę za 3 miliardy dolarów! Pech ciał, że szefostwo firmy nie chciało pójść na ten układ.

Może i dobrze...? Zawsze to jakaś konkurencja dla monopolu jakim bez mała jest Facebook. Choć, nie wiadomo na jak długo, gdyż wciąż traci on młodszą część jego użytkowników, którzy bądź co bądź, stanowią duży ułamek całej "populacji" Facebook'owej ;)Bloomberg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz