piątek, 22 listopada 2013

Nowy ZTE z 6,44" ekranem już w drodze!!!

Chiny nie od dziś są specjalistami w produkcji wszelakiej maści produktów konsumenckich. Produkują wszystko na masową skalę i przy tym ciągle się rozwijają gospodarczo. Tak samo jest ws. urządzeń mobilnych. Firma ZTE jest bowiem bliska wypuszczenia na rynek swojego nowego smartfonu z gigantycznym ekranem o przekątnej prawie 6.5"!

Wg mnie lub bardziej oficjalnych źródeł, Chińska firma wypuści w najbliższym czasie ciekawą propozycję jeśli chodzi o smartfony "z tej wyższej" półki, a raczej "phablety" (bo tak nazywamy już smartfony z większymi erkanami). Urządzenie nazywa się (rzekomo) ZTE Nubia Z7 posiadająca wspomniany już wielokrotnie przeze mnie ekran o przekątnej 6,44 cala w rozdzielczości Full HD, procesor aż czterordzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2.4 GHz oraz 3 GB RAM. Dodatkowo będzie wyposażony w dość sporą, bo 128 GB pamięć flash! Trzeba przyznać, że producent połasił się o dostarczenie swoim klientom całkiem sporej pamięci ROM. Nie zabraknie również matrycy aparatu cyfrowego, która posiadać będzie rozmiar 13 mpix.

Trzeba przyznać, że jak na Chińczyków to całkiem dobry kawałek sprzętu się prezentuje. Jego konfiguracja jest bardzo zbliżona do Samsunga Galaxy J, który to do niedawna miał być na wyłączność w kraju kwitnącej wiśni.Choć wymieniony "koreańczyk" posiada o prawie 1,5 cala mniejszy ekran. Zatem bliższym konkurentem Nibii Z7 będzie najnowszy Galaxy Note 3 z równie podobnymi parametrami ale i on posiada mniejszy ekran (prawie o cal). To może być dobrą zaletą ZTE.

Myślę, że jeżeli cena tego modelu ZTE będzie dość niska, to może on wyprzedzić znacznie konkurencję. Jeżeli nie, to na pewno wiele namiesza na rynku smartfonowym.

unwiredview.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz