piątek, 11 października 2013

Po aktualizacji do Windows Phone 8.1 nie będzie już potrzebny przycisk "wstecz"...

Aktualizacja systemu popularnych okienek na smartfony, musi wnieść coś świeżego oraz zmienić frustrujące użytkowników aspekty systemu. Ostatnie update'y GDR1 i GDR2 w gruncie rzeczy nie zmieniły nic. Czas na większe zmiany w ekosystemie WP i nadejście wersji 8.1.Pytanie brzmi czy te zmiany muszą być tak radykalne? Główną zmianą niosącą ze sobą aktualizacja do WP 8.1 będzie wykluczenie z użytkowania przycisku "wstecz". Panwie z Redmond stwierdzili, że ludzie praktycznie nie korzystają z omawianego przycisku zgodnie z jego głównym założeniem. Zamykają po prostu programy naciskając "home", czyli "domek", ale jak wiemy nie zamyka to aplikacji a pozostawia ją w stanie gotowości. Coś jak w Androidzie.
MS ma zamiar poprawić funkcję wielozadaniowości, a także wprowadzi możliwość "killowania" poszczególnych aplikacji. Poprawią również działanie samych powiadomień. Tych zmian doczekamy się już niebawem, bo 22 października gdy to Microsoft udostępni aktualizację GDR3.
Na sam system WP 8.1 przyjdzie nam czekać do przyszłego roku. Dokładną datę MS poda w najbliższym czasie. Choć chodzą pogłoski o odległym terminie. Czyżby druga połowa roku? Miejmy nadziej, że nastąpi troszkę wcześniej i producent nas odrobinę zaskoczy. Byle mile ;)
Mobilesyrup