wtorek, 16 września 2014

PlayStation Portable odchodzi do lamusa!

Firma Sony ogłasza definitywne zakończenie wsparcia dla mobilnej konsoli do gier Sony PlayStation Portable. Co to oznacza dla użytkowników? Przeczytajcie sami!

O bliskim końcu dla PSP mówiło się już od dawna. Konsola ma już swoje wysłużone lata za sobą i warto ją zatem, odesłać na zasłużoną emeryturę. Do takiego rozwiązania poszli sami twórcy PSP. Co to oznacza? Użytkownicy nie będą w stanie niczego już pobierać z portalu PlayStation Store.

Zatem, nie można dokonać żadnego zakupu gry, anie pobrać aktualizacji oprogramowania urządzenia. Obie te rzeczy wydają się w pełni zrozumiałe. Na szczęście przed właścicielami przestarzałego PSP, stoi pewna możliwość.

Otóż, gry będzie można spokojnie pobierać przy pomocy PlayStation 3, PS Vita lub samego komputera PC. Taka ewentualność będzie mile widziana przez posiadaczy mobilnej konsoli od Sony. Zakończenie wsparcia dla PSP ma skłonić bezpośrednio ludzi do tego, aby ich zainteresowanie skupiło się na PlayStation Vita. Zwłaszcza dla tego, iż zainteresowanie Vitą, w ostatnim czasie znacznie spadło.

PlayStation.Blog