niedziela, 14 września 2014

Koniec iPod'a Classic!

Relikt przeszłości jakim jest niezaprzeczalnie pierwszy odtwarzacz muzyki od Apple, musi udać się na wieczny spoczynek. Powodem tego jest całkowite zaprzestanie jego produkcji oraz... jego przestarzała technologicznie funkcjonalność, rzecz jasna!

Mając już trzynaście lat na karku, iPod Classic wpisał się na karty historii przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Zaprezentowany został przez samego Steve'a Jobs'a w 2001 roku. Jego hasłem reklamowym było: "tysiąc piosenek w twojej kieszeni". Przez lata, iPod był stale modernizowany, choć pod względem wyglądu niewiele się różnił w kolejnych odsłonach. Taka jest chyba przypadłość produktów Apple. ;)                                                                            Aczkolwiek, po co zmieniać coś co jest dobre?


Wraz z początkiem ery iPoda, na rynku ruszył sklep z muzyką iTunes. Już w dniu premiery (28.04.2003) niemalże każdy utwór można było zakupić za $1! Co prawda, dzisiaj także zakupimy piosenki w podobnej cenie, choć na nasze realia wygląda to z goła inaczej. Niestety, a szkoda.

THE VERGE